OC przez Internet

Każdego kierowcę przynajmniej raz w roku nurtuje pytanie: ”Gdzie wykupić OC lub AC? Czy zostać przy tym co mam? A może szukać innego… tańszego, ale czy zawsze lepszego? Która firma zaoferuje mi dogodniejsze warunki?” Na nurtujące nas pytania z pomocą przychodzi Internet.

    Każdy z kierowców posiada ubezpieczenie OC i jak to zawsze bywa co roku staje przed dylematem, pozostać przy tym samym ubezpieczycielu czy może jednak poszukać innego. Czy zmieniając ubezpieczyciela uda nam się zmienić wysokość składki za ubezpieczenie na mniejszą? Jak wynika z badań opublikowanych przez Ipsos okazuje się, że prawie połowa kierowców posiadających wyłącznie ubezpieczenie OC, mogłaby liczyć na mniejszą składkę. Takie wyniki badań przedstawił instytut Ipsos na podstawie ogólnopolskich badań na grupie około 1000 Polaków pod koniec zeszłego roku – jak podaje portal wyborcza.pl
    Większość z nas pozostaje przy dotychczasowym ubezpieczycielu, nie szukając nowego, tańszego. Chętniej przydłużamy obecną polisę na kolejny rok, czyniąc to najczęściej u tego samego agenta ubezpieczeniowego. Często zdarza się, że posiadamy inne rzeczy ubezpieczone w tej samej firmie co przemawia za pozostaniem w niej nadal.
    Wybierając ubezpieczenie okazuje się, że kierujemy się tylko wysokością składki. Jak się okazuje niechęcią w poszukiwaniu nowej tańszej składki są zbyt małe oszczędności dla kierowców. Średnia składka za ubezpieczenie OC to około 300 zł. Oszczędności, jakie mogliby oni uzyskać szukając nowego tańszego ubezpieczenia i czas jaki straciliby nie są współmierne, są to przeważające czynniki jakie zniechęcają w poszukiwaniu nowego ubezpieczyciela. Ważnym aspektem jest również fakt, że wiele osób przywiązuje się do swoich zaufanych agentów ubezpieczeniowych.
    Rozwój technologii, wkraczanie Internetu w każdą dziedzinę życia, otoczenia człowieka stwarza możliwości również dla kierowców poszukujących taniego ubezpieczenia OC. Firmy ubezpieczeniowe idąc z duchem czasu postanowiły sprzedawać i oferować swoje usługi również przez Internet za pomocą witryn i portali internetowych. Na stronie www można się dowiedzieć gdzie najtaniej zakupić polisę OC lub AC. Bez wychodzenia z domu można zapoznać się z szeroką ofertą danej firmy ubezpieczeniowej.
    Na uwagę zasługuje również fakt, że przez taką stronę można uzyskać poradę na interesujący nas temat odnośnie ubezpieczeń, oraz zgłosić szkodę. Pozostawiając numer telefonu, można zamówić w dogodnej dla nas porze rozmowę ze specjalistą w danym temacie, który udzieli nam wyczerpującej odpowiedzi i na pewno rozwieje wątpliwości. Wszystko to w zupełności za darmo, bezpiecznie i bez wychodzenia z domu. Nie musimy tracić czasu, którego dziś wszystkim nam brakuje.


  Drukuj