Ubezpieczenie komunikacyjne - płać mniej

Przedłużanie co rok starej polisy jest wygodne, niemniej jednak na pewno kosztuje! Ubezpieczyciele podwyższają ceny polis. Mało tego, propozycje różnorodnych towarzystw dla tego samego właściciela samochodu coraz bardziej się różnią pod względem cen i zakresów polis.

Masę kierowców, w tym także w Polsce, płaci za ubezpieczenie znacznie więcej, niż powinno. Wykonane w Wielkiej Brytanii badanie sygnalizuje, że częściej niż co piąty właściciel auta przedłuża umowę z ubezpieczycielem samoczynnie, nie zastanawiając się nad zawarciem ubezpieczenia w innej firmie. W ten sposób każdy z nich wydaje w skali roku 180 funtów, co łącznie dla społeczeństwa oznacza aż 1,3 miliarda funtów. Na dodatek, w rezultacie przeciętny kierowca pozostaje ze swoim ubezpieczycielem około trzech lat.

Porównując oferty różnych ubezpieczycieli zdołamy zaoszczędzić nawet 50%, więc z jakiej przyczyny niektórym wystarcza przyzwoite ubezpieczenie, kiedy mogą mieć bardzo dobre i to za niższą cenę? Awersja do poszukiwania wynika zazwyczaj z mniemania, że skoro nasze dotychczasowe ubezpieczenie było najlepszą dostępną ofertą rok temu, to tak samo jest teraz.

Ubezpieczenia online (przez internet)

Wielu kierowców nie przeznacza czasu na poszukanie właściwej polisy oczywiście ze względu na to, że jest zabieganych i zajętych lub też po prostu zapomina o tym, że zbliża się czas zakupu nowej polisy. Nawet jeżeli przypomina im o tym ubezpieczyciel chcąc nakłonić do przedłużenia aktualnej umowy. Nagle okazuje się, że OC wygasło i wtedy potrzebujemy jak najszybciej odnowić polisę. Dawniej chwytaliśmy za telefon do naszego zaprzyjaźnionego agenta, ale teraz coraz więcej osób wchodzi do Internetu i korzysta z porównywarek ubezpieczeń.

Cena - ile zapłacisz za swoje ubezpieczenie?
Suma, którą będziemy musieli wyłożyć na kupno polisy to naczelny czynnik, jaki bierzemy pod uwagę. Wszyscy chcemy zrobić jak najlepszy interes wybierając nowego ubezpieczyciela, ale nie powinniśmy popełnić błędu wyboru ubezpieczyciela opierając się tylko i jedynie na cenie. To skala ochrony jest istotnym kryterium wyboru w przypadku usługi, która zapewnia przecież ochronę naszego życia i zdrowia.

Poza tym dobrze jest też sprawdzić opinie o towarzystwie ubezpieczeniowym, przy czym lepiej mniejszym zaufaniem obdarzać fora internetowe, a większym opinie zasłyszane wprost – zawsze warto zapytać znajomych, jakie mieli doświadczenia z danym ubezpieczycielem. Warto też odwołać się do raportów publikowanych przez niektóre czasopisma.


Lojalność wobec firmy ubezpieczeniowej
Będąc lojalnym wobec ubezpieczyciela otrzymujemy jakieś profity, ale warto sprawdzić, czy przewyższają one potencjalne oszczędności z zakupu u nowego ubezpieczyciela. Warto tym bardziej, że w większości towarzystw nasze dotychczasowe zniżki za bezszkodową jazdę możemy „zabrać ze sobą”. Pamiętajmy, żeby przed dokonaniem zakupu upewnić się, czy zakres ubezpieczenia nas satysfakcjonuje i jakością odpowiada kwocie, którą za nie płacimy towarzystwu ubezpieczeniowemu.


  Drukuj